Bez kategorii

Czy warto inwestować w ubrania UV?

Ubrania UV to stosunkowo nowa propozycja na rynku odzieżowym, która wpisuje się w potrzebę ochrony naszego organizmu przed słońcem. Okazuje się, że przed zwodniczym promieniowaniem mogą nas chronić nie tylko rozłożyste kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy kremy z filtrem, ale również koszulki, spodenki i inne elementy garderoby.

Gdy korzystamy z promieni słonecznych, wygrzewamy się na plaży czy podróżujemy w stronę słońca, raczej nie zastanawiamy się nad tym, że promienie mogą mieć szkodliwe działanie. Brak słońca w naszej strefie klimatycznej jest szczególnie dotkliwy w sezonie jesienno-zimowym. Dlatego też wiosną i latem staramy się nadrobić zaległości i naładować akumulatory na słońcu.

Krótkie kąpiele słoneczne nie są jeszcze niczym szkodliwym. Wręcz przeciwnie – mogą bardzo korzystnie wpływać na nasz organizm. Przede wszystkim, opalają skórę, łagodzą wiele chorób dermatologicznych, korzystnie wpływają na nasz układ immunologiczny, a także poprawiają nastrój. Słońce jest jednym z najlepszych naturalnych antydepresantów, dlatego nie należy od niego w stu procentach uciekać. Co więcej, promienie słoneczne pobudzają nasz organizm do wytwarzania witaminy D3. Jest ona niezbędna do tego, by absorbować wapń z pożywienia i budować mocne zęby i kości. Nie zapominajmy jednak, że wszystko, co w nadmiarze, szkodzi i słońce nie jest w tej kwestii zbyt dużym wyjątkiem.

Nadmiar słońca jest szkodliwy

Gdy opalamy się bez umiaru, wszystkie korzystne aspekty przebywania na słońcu mogą być zniwelowane przez negatywne działanie. Nadmiar promieni słonecznych działa degenerująco na naszą skórę, powoduje przebarwienia, fotodermatozy, czyli choroby spowodowane przez słońce. Nadmierne opalanie jest również ogromnym czynnikiem ryzyka w przypadku wszystkich groźnych nowotworów skóry, w tym czerniaka złośliwego. Zbyt częste przebywanie na słońcu pobudza organizm do wytwarzania wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia się organizmu. Trzeba więc chronić się przed nadmiernym promieniowaniem zarówno dla zdrowia, jak i dla urody.

Zainwestuj w ubrania UV

Aby skutecznie chronić się przed słońcem, warto zainteresować się ubraniami UV. To specjalna odzież stworzona z myślą o zabezpieczeniu użytkowników przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Jak to działa? Ubrania UV są szyte ze specjalnych materiałów o bardzo grubym splocie. Dodatkowo w tkaninę jest wpleciony dwutlenek tytanu, który odbija promieniowanie, czyli stanowi fizyczną barierę przed słońcem. Dobrej jakości ubrania UV są w stanie ochronić nas przed ponad 90 procentami promieniowania słonecznego. Warto je nosić nie tylko w czasie wakacji w ciepłych krajach i plażowania, ale również wtedy, gdy na co dzień latem spędzamy sporo czasu na świeżym powietrzu. Promieniowanie jest bowiem obecne nawet w cieniu i wtedy, gdy słońce jest schowane za chmurami. Sprawdź ofertę firmy UvKids – uvkids.pl

Największe zalety ubrań UV

Ubrania UV są nie tylko skuteczne w ochronie przeciwsłonecznej, ale również bardzo stylowe, dobrze uszyte i modne. Producenci tego rodzaju odzieży dokładają wszelkich starań, aby była ona atrakcyjna dla użytkowników. Ubrania UV dostępne są w postaci koszulek, spodenek, sukienek, a także kąpielówek i strojów kąpielowych. Są dobrej jakości, nie tracą barw ani fasonu nawet po wielokrotnym praniu. Są też przewiewne i lekkie, dzięki czemu pozwalają skórze oddychać w słoneczne, upalne dni. Łatwo też wysychają, dzięki czemu nawet po pełnym zamoczeniu będą suche już po kilku minutach.

Wśród ubrań UV znajdują się zarówno ubrania dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można więc bez problemu zabezpieczyć przed słońcem całą rodzinę. Aby mieć pewność, że odzież faktycznie zabezpiecza przed słońcem, warto kupować ubrania UV pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Są one nieco droższe niż standardowa letnia odzież, ale zdecydowanie warte swojej ceny. Bezpieczeństwo naszej skóry i całego organizmu nie ma przecież swojej wymiernej wartości. Z tego też powodu warto unikać kupowania odzieży UV w tanich marketach czy na straganach z chińszczyzną. Podobnie, jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych, tanie produkty posiadają tylko metki czy naklejki z informacją o ochronie UV, a w rzeczywistości takiej ochrony nie posiadają. Kupując tanie ubrania z napisem UV możemy więc niemal mieć pewność, że nie będą nas chroniły przed szkodliwym promieniowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *