Bez kategorii

Buty wielozadaniowe, czyli kalosze dziecięce

Zarówno wiosną, jak i jesienią trafiają się takie dni w, kiedy my, dorośli, wcale nie chcemy wychodzić na zewnątrz. Kiedy na zewnątrz nogę i deszczowo, najchętniej zostalibyśmy pod kocem, czytając ulubioną książkę lub oglądali wciągający serial. Jednak bardzo często deszczowa aura to prawdziwa frajda dla dzieci. To właśnie wtedy skakanie po kałużach staje się świetną zabawą. Musimy jednak pamiętać, że kluczowe jest to, by maluch został wyposażony w odpowiednią odzież przeciwdeszczową, czyli należy zakupić właściwe spodnie, kurtkę, pelerynę i tak dalej. Świetnie sprawdzi się także kolorowa parasolka. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, że kluczową rolę podczas zabawy w kałużach odgrywają jednak kalosze dziecięce.

Kalosze dziewczęce oraz chłopięce w różnych wzorach i kolorach

Bez względu na to, czy zamierzamy kupić kalosze dla dziewczynki czy też zainwestować w kalosze dla chłopca, kluczowe jest to, by wybrać taki model obuwia, który spodoba się dziecku. Tak naprawdę z powodzeniem uda nam się znaleźć kalosze dziecięce chyba we wszystkich kolorach i wzorach, o jakich możemy tylko zamarzyć. Niewątpliwie jednak, zanim my, dorośli postanowimy kupić konkretny model obuwia, warto zapytać malucha o jego preferencje. Być może błędnie zakładamy, że kalosze dziewczęce mogą być wyłącznie różowe. Może okazać się, że dziewczynka marzy o obuwiu w latawce, samochody lub traktory. Tak samo kalosze dla chłopca mogą mieć kolorowe i ciekawe wzory – słoneczka, zwierzątka i tak dalej.

Najlepsze kalosze dla dzieci

Kalosze dla dzieci powinny być wykonane z możliwie najlepszych materiałów. Oznacza to, że należy wybrać takie obuwie, które spełni swoją podstawową rolę, czyli ochroni stopę dziecka przed przemakaniem i przedostawaniem się wody do środka buta. Ponadto bardzo ważna jest wysokość cholewki. Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być cholewka do połowy łydki. Niższa cholewka może niedostatecznie ochronić stopę malucha, kiedy ten będzie skakał w wodzie. Z kolei zbyt wysoka cholewka utrudni dobrą zabawę. Kalosze dla dzieci bardzo często posiadają również na górze cholewki odpowiedniej ściągacz lub wiązanie. dzięki temu możliwe będzie dopasowanie ich zarówno do ubioru, jak i łydki dziecka. Wybierając kalosze dziecięce powinniśmy zwrócić uwagę również na to, by były one lekkie. Zbyt ciężkie obuwie utrudni dziecku zabawę, a także będzie ściągała stopę dziecka w dół, przez te maluch szybko będzie się męczył. Ponadto ogromne znaczenie ma podeszwa tych wielozadaniowy butów. Nie powinna ona być płaska, gdyż takie rozwiązanie może okazać się śliskie. Antypoślizgowa podeszwa z właściwym bieżnikiem zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Warto wiedzieć o tym, że kalosze sprawdzą się nie tylko podczas skakania w kałużach po ulewnym deszczu, ale możemy zabrać je na wyprawę do lasu, czy też na wakacje, gdzie dziecko chętnie będzie spacerowało po kamieniach wzdłuż strumyka. Dlatego istotne jest to, by kalosze dziecięce nie były śliskie i pozostały bezpieczne.

Podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każde dziecko lubi chodzić w kaloszach. Jeżeli już raz zakupiliśmy zbyt ciężkie buty i takie które się maluchowi nie podobały przecina możemy naprawić ten błąd i wybrać kalosze dziecięce, które spełnią oczekiwania najmłodszy. Tak naprawdę w sklepach internetowych znajdziemy szeroki wachlarz ciekawego asortymentu butów dziecięcych, które świetnie nadają się zarówno na wiosnę, jak i jesień. Warto jednak pamiętać o tym, że na tę porę roku powinniśmy wybrać kalosze dla dzieci z ociepleniem. Jednak te wielozadaniowe buty przydadzą się również latem, kiedy po burzy powstają ogromne w kałuże i dziecko chętnie sprawdza ich głębokość. Wtedy też będziemy mogli wyciągnąć ocieplacz i stopa naszego malucha nie będzie się przegrzewała. W przypadku najmniejszych dzieci dobrym rozwiązaniem okażą się kalosze dziecięce, które posiadają uchwyty przy cholewce umożliwiające szybkie i samodzielne założenie butów. Nie zapomnijmy jednak zapytać o zdanie dziecka – to jest jeden z kluczowych aspektów, dotyczących wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *